Preskoči na sadržaj

Hirurgija

Poliklinika Miren

Hirurg Beograd

  • Bez uputnice
  • Doc. dr Marko Jović, Dr Branimir Nešković +1

Hirurgija u poliklinici Miren obuhvata opštu i onkološku hirurgiju, proktologiju, vaskularnu hirurgiju i plastičnu i rekonstruktivnu hirurgiju, od pregleda i manjih ambulantnih zahvata do operacija kapaka i korekcije ušiju.

Najčešći zahvati su uklanjanje kožnih i potkožnih promena, tretman uraslih noktiju, biopsije, zahvati kod pilonidalnog sinusa i hemoroida, previjanje i skidanje konaca.

Zakažite pregled Pozovite +381 11 6359 130 Pogledajte cene

Stručni hirurški tim poliklinike Mirenmedic tokom preciznog operativnog zahvata u sterilnim uslovima.

Cenovnik

Cene

Zakažite termin

Opšta hirurgija (spec. dr med. Rastko Baćević)

UslugaCena
Operacija pilonidalnog sinusa (LA)50.000 – 70.000 RSD

Opšta hirurgija (dr med. Branimir Nešković)

UslugaCena
Pregled hirurga-onkologa (dr med. Branimir Nešković)10.000 RSD
Proktološki pregled sa anoskopijom14.000 RSD
Hirurško uklanjanje promena14.000 – 25.000 RSD
Pilonidalni sinus – intervencija u LA96.000 RSD
Sklerozacija hemoroida u LA14.000 RSD
Incizija perianalnog apscesa u LA60.000 RSD

Estetska hirurgija (doc. dr Marko Jović)

UslugaCena
Pregled6.000 RSD
Hijaluronski fileri36.000 RSD
Korekcija mimičkih bora botoksom36.000 RSD
Hirurške intervencije8.000 – 24.000 RSD
Operacija korekcije ušiju96.000 RSD
Operacija gornjih kapaka100.000 – 120.000 RSD
Operacija donjih kapaka140.000 RSD
Operacija gornjih i donjih kapaka210.000 RSD
Mini Face lifting300.000 RSD

Ostalo

UslugaCena
Previjanje manje regije2.500 RSD
Previjanje veće regije3.000 RSD
PH analiza6.000 – 8.000 RSD
Skidanje konaca3.000 RSD

Ključne usluge

Preciznost, sigurnost i estetika

Tretman uraslih noktiju

Uklanjanje uraslog dela nokta i nega koja pomaže u sprečavanju ponovnog problema.

Biopsije kože

Precizna dijagnostika promena na koži i potkožnom tkivu radi pravovremenog postavljanja dijagnoze.

Korekcija ožiljaka i izraslina

Korekcija manjih ožiljaka, izraslina ili deformiteta kada postoji medicinska ili estetska indikacija.

Previjanje i kontrola rana

Redovne kontrole posle intervencije, stručna nega rane i precizno uklanjanje šavova.

Operacija ušiju (Otoplastika)

Korekcija oblika i položaja ušiju za prirodniji i skladniji izgled lica.

Naši hirurzi

Privatna poliklinika Miren Medic, Beograd

Doc. dr Marko Jović

Specijalista plastične i rekonstruktivne hirurgije

Pogledaj profil

Kada se javiti hirurgu

Hirurška ambulanta poliklinike Miren Medic namenjena je pregledima i manjim zahvatima iz opšte hirurgije, proktologije i vaskularne hirurgije, koji se rade bez bolničkog lečenja. Hirurg procenjuje tegobu, objašnjava nalaz i predlaže da li je potreban zahvat, dalja dijagnostika ili samo praćenje.

Razlozi da zakažete pregled hirurga

  • kvržica ili izraslina na koži ili ispod nje, kao što su lipom ili aterom, koja raste, smeta ili se upalila
  • bol, otok ili sekret u predelu trtice, što može da ukazuje na pilonidalni sinus (uraslu dlaku)
  • svrab, bol ili krvarenje pri pražnjenju creva i osećaj čvorića u završnom delu creva
  • bolan, topao otok pored analnog otvora, koji može biti perianalni apsces
  • proširene vene, otok, bol ili osećaj težine u nogama
  • rana kojoj je potrebno previjanje, kontrola zarastanja ili skidanje konaca

Ukratko o najčešćim stanjima

Lipom je mekana, pokretna kvržica od masnog tkiva ispod kože, najčešće bezbolna. Aterom je kvržica u koži ispunjena gustim sadržajem, koja može da se zapali i postane bolna. Pilonidalni sinus je kanal u koži iznad trtice u kome se zadržavaju dlake, pa dolazi do ponovljenih upala. Perianalni apsces je nakupina gnoja pored analnog otvora, koja izaziva jak bol i otok.

Kako izgleda pregled i koji se zahvati rade u poliklinici

Pregled počinje razgovorom o tegobama, dosadašnjem lečenju i lekovima koje uzimate, a zatim sledi klinički pregled. Pregled hirurga-onkologa i proktološke preglede obavlja dr Branimir Nešković, specijalista opšte hirurgije. Kod tegoba u završnom delu creva radi se proktološki pregled sa anoskopijom, opisan na stranici Proktologija. Pregled hirurga obavlja i doc. dr Marko Jović, specijalista plastične i rekonstruktivne hirurgije, koji radi i manje hirurške intervencije.

Kada nalaz to pokaže, u poliklinici se u lokalnoj anesteziji (LA) rade:

  • hirurško uklanjanje promena sa kože i iz potkožnog tkiva, kao što su mladeži, lipomi i ateromi
  • intervencija pilonidalnog sinusa
  • sklerozacija hemoroida, o kojoj više piše u tekstu Hemoroidi: četiri stepena i lečenje
  • incizija perianalnog apscesa, odnosno njegovo otvaranje i pražnjenje

Mladež koji je promenio oblik, boju ili veličinu obično se najpre pregleda kod dermatologa, na pregledu mladeža, gde se procenjuje da li ga treba ukloniti. Pregled hirurga-onkologa namenjen je proceni kvržica i promena koje treba razjasniti, kao i savetu o daljoj dijagnostici i lečenju.

Vaskularna hirurgija

Dr Anica Ilić, specijalista vaskularne hirurgije, obavlja konsultativne preglede kod bolesti arterija i vena, uključujući proširene (varikozne) vene. Na pregledu se procenjuje stanje krvnih sudova i daje preporuka za dalje lečenje, a pacijenti koji su pred odlukom o operaciji mogu dobiti i drugo stručno mišljenje.

Nega posle zahvata

Previjanje rane, manje ili veće regije, kontrola zarastanja i skidanje konaca rade se u poliklinici, u terminima koje odredi hirurg. Nakon intervencije dobijate uputstva za negu rane i termin kontrolnog pregleda.

Plastična i rekonstruktivna hirurgija

Doc. dr Marko Jović, specijalista plastične i rekonstruktivne hirurgije, u poliklinici obavlja pregled i manje hirurške intervencije, kao i operacije kapaka i korekciju ušiju. Operacija gornjih kapaka košta 100.000 – 120.000 RSD, donjih kapaka 140.000 RSD, a gornjih i donjih zajedno 210.000 RSD. Operacija korekcije ušiju košta 96.000 RSD.

Na prvom pregledu lekar procenjuje da li je zahvat opravdan, objašnjava tok oporavka i moguće rizike i tek onda se dogovara termin. Više o tome pročitajte u tekstu o operaciji kapaka (blefaroplastici).

Priprema za pregled i zahvat

Za prvi pregled ponesite postojeću medicinsku dokumentaciju: ranije nalaze, snimke, otpusne liste i spisak lekova koje uzimate. Ako pijete lekove protiv zgrušavanja krvi ili ste alergični na neki lek, uključujući lokalne anestetike, recite to lekaru pre zahvata. Terapiju nemojte prekidati na svoju ruku, o tome odlučuje lekar.

Za proktološki pregled najčešće nije potrebna posebna priprema. Ako je za pregled ili zahvat priprema ipak potrebna, jasna uputstva dobijate prilikom zakazivanja. Cene pregleda i zahvata navedene su u cenovniku, a termin možete zakazati direktno, bez uputnice.

Kada je stanje hitno

Poliklinika nije služba hitne pomoći. Ako imate iznenadan jak bol u stomaku, obilno krvarenje iz rane ili iz završnog dela creva, visoku temperaturu sa drhtavicom uz bolan otok ili crvenilo koje se brzo širi, ili naglo hladnu, bledu i bolnu nogu, odmah pozovite hitnu pomoć (194) ili se javite u urgentni centar. Isto važi za iznenadan otok i bol u jednoj nozi praćen otežanim disanjem ili bolom u grudima.

Bolan otok pored analnog otvora ili u predelu trtice ne treba odlagati: zakažite pregled što pre. Ako se uz otok jave visoka temperatura i opšta slabost, potražite hitnu pomoć.

Često postavljana pitanja

Kada treba da se javim hirurgu?

Hirurgu se javljate kada primetite kvržicu ili izraslinu na koži koja raste ili se upalila, bol i otok u predelu trtice, krvarenje ili bol pri pražnjenju creva, proširene vene ili ranu kojoj je potrebna nega. Iznenadan jak bol, obilno krvarenje ili visoka temperatura uz bolan otok zahtevaju hitnu pomoć, a ne zakazan pregled.

Da li je za pregled hirurga potrebna uputnica?

Za pregled hirurga u Miren Medicu nije potrebna uputnica. Termin zakazujete direktno, online ili telefonom.

Koliko košta pregled hirurga u Beogradu?

U poliklinici Miren Medic pregled hirurga-onkologa kod dr Branimira Neškovića košta 10.000 RSD, a proktološki pregled sa anoskopijom 14.000 RSD. Pregled kod doc. dr Marka Jovića košta 6.000 RSD, a pregled vaskularnog hirurga kod dr Anice Ilić 8.000 RSD.

Koliko koštaju hirurški zahvati u lokalnoj anesteziji?

Hirurško uklanjanje promena košta od 14.000 RSD do 25.000 RSD, sklerozacija hemoroida 14.000 RSD, a incizija perianalnog apscesa 60.000 RSD. Za pilonidalni sinus cenovnik navodi intervencije u lokalnoj anesteziji od 50.000 RSD do 96.000 RSD. Koja cena važi u Vašem slučaju saznaćete posle pregleda.

Kako da se pripremim za zahvat u lokalnoj anesteziji?

Ponesite medicinsku dokumentaciju i spisak lekova koje uzimate. Lekaru obavezno recite ako pijete lekove protiv zgrušavanja krvi ili ste alergični na neki lek, ali terapiju ne prekidajte sami. Ako je potrebna posebna priprema, uputstva dobijate prilikom zakazivanja.

Da li se u poliklinici rade previjanje i skidanje konaca?

Da. Previjanje manje regije košta 2.500 RSD, previjanje veće regije 3.000 RSD, a skidanje konaca 3.000 RSD. Termine previjanja i skidanja konaca posle zahvata određuje hirurg.

Zakažite pregled online

Zakažite termin